مقاله ترجمه شده مروری بر ادبیات پیشین مهندسی مجدد فرآیندها - دانلود مقالات
 

وضعیت فروشگاه

تعداد کل محصولات:
11 تعداد کل فروش:
1 مجموع فروش:
RIAL 0

زمان اخرین فعالیت

فوریه 2019
ش ی د س چ پ ج
     
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  

بایگانی

تعداد صفحه انگلیسی: ۱۱

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده مروری بر ادبیات پیشین مهندسی مجدد فرآیندها

عنوان انگلیسی:

Business Process Reengineering A review of recent literature

چکیده فارسی:

هدف از این مقاله کمک به کاهش ابهامات موجود در زمینه مهندسی مجدد فرآیندها می­باشد. این مهم بواسطه بررسی ادبیات منتشر شده طی سال­های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۸ رخ می­دهد. مقالات منتشر شده در مجلات معتبر و کتاب‌های مشهور مرتبط در این تحلیل مورد استفاده قرار گرفتند. این تحقیق نخست در خصوص نیازهای مهندسی مجدد فرآیندها بحث می­نماید و سپس به بررسی ادبیات مرتبط با موضوعات مهندسی مجدد، ابزارها و تکنیک­های مهندسی مجدد، همزیستی مدیریت کیفیت جامع (TQM) و مهندسی مجدد فرآیندها، شناسایی و درک فرآیندهای سازمانی، چالش­های مهندسی مجدد و طراحی مجدد سازمان با بهره­گیری از مهندسی مجدد فرآیندها می­پردازد. بررسی­های صورت گرفته نشان می­دهد که آشفتگی قابل توجهی در مهندسی مجدد فرآیندها وجود دارد. نویسندگان تأکیدات گوناگونی بر تعریف مهندسی مجدد فرآیندها و بسیاری از نتایج محتمل آن داشته­اند. این مقاله در قسمت نتیجه‌گیری خود پیشنهاداتی در خصوص تحقیقات آینده مهندسی مجدد فرآیندها ارائه می­دهد.

کلمات کلیدی: مهندسی مجدد فرآیندها، ادبیات موضوع، مدیریت کیفیت جامع، فرآیندهای سازمانی.

۱-         مقدمه

در طی یک دهه گذشته آشفتگی قابل توجهی در زمینه مهندسی مجدد فرآیندها وجود داشته و این مسئله هم اکنون نیز به چشم می خورد، بویژه در میان مدیران، این آشفتگی در خصوص اجزای تشکیل دهنده مهندسی مجدد فرآیندها و تفاوت آن با سایر اصول مدیریت از قبیل مدیریت کیفیت جامع می باشد. این مقاله به بررسی ادبیات موجود در زمینه مهندسی مجدد فرآیندها می پردازد و بر مبنای نتایج آن تعدادی از موضوعاتی که می تواند پتانسیل پروژه های تحقیقاتی را افزایش دهد پیشنهاد می گردد. هدف از این مطالعه فراهم آوردن بینش در خصوص اجزای تشکیل دهنده مهندسی مجدد فرآیندها برای محققان و کمک به پذیرش بهتر آن در میان کسب و کار می باشد. این مطالعه مقالات منتشر شده در مجلات علمی مشهور و معتبر، مجلات حرفه ای کسب و کار و همچنین کتاب های مرتبط موجود را پوشش می دهد. دوره زمانی مورد مطالعه نیز اواخر دهه ۱۹۸۰ تا سال ۱۹۹۸ می باشد. هدف بعدی این تحقیق نیز شناسایی حوزه تحقیقات آینده می باشد. در راستای مرور ادبیات ۶ مسئله مهم قابل طرح در این زمینه شناسایی گردید. این مسایل عبارتند از:

تعریف مهندسی مجدد فرآیندها. این بخش به بررسی تعدادی از تعاریف مهندسی مجدد فرآیندها و انواع شرکت-هایی که به بررسی پروژه های مهندسی مجدد مشغولند می پردازد.

تکنیک ها و ابزارهای مهندسی مجدد فرآیندها. این بخش به شناسایی تکنیک ها و ابزارهای رایج مورد استفاده در مهندسی مجدد فرآیندها می پردازد.

همزیستی مهندسی مجدد فرآیندها و مدیریت کیفیت جامع. این بخش به بررسی شباهت های مهندسی مجدد فرآیندها و مدیریت کیفیت جامع و همزیستی آن ها در سازمان می پردازد.

شناسایی فرآیندهای سازمانی. این بخش به بحث در خصوص اهمیت درک تمامی فرآیندها در سازمان اشاره دارد.

Abstract

The purpose of this paper is to help demystify the confusion on Business Process Reengineering (BPR). This is achieved through a review of the literature covering the period from the late 1980s to 1998. Articles published in the leading business journals and the more popular business magazines were included in the review, as well as books published on the topic. The paper first discusses the need for reengineering and then reviews the literature under the following headings: definition of BPR, BPR tools and techniques, BPR and TQM co-existence, understanding organisational processes, the reengineering challenge, and organisational redesign using BPR. The review shows that considerable confusion exists as to exactly what constitutes BPR. Authors place different emphasis on the definition of BPR and the many outcomes possible with BPR. The paper concludes with suggestions for future research relating to BPR.

برچسب ها: , , ,

RIAL 40,000 – خرید و دانلود

برای ثبت نظر خود کلیک کنید ...

براي قرار دادن بنر خود در اين مکان کليک کنيد
به راهنمایی نیاز دارید؟ کلیک کنید
دانلود مقالات
wpdesign Group حقوق سایت برای sido.ir محفوظ می باشد